24 Haziran Cumartesi, 2017
Duyurular

Kategori Arşivi: Edebiyat

Haber Aboneliği

Bayram Güzelliği

Bir Ramazan güzelliği geçti üzerimizden. İhtiyaçlarımızı ve aczimizi bir kez daha düşünüp Yaradan huzurunda iki büklüm oluşumuz geçti. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Fıstıklı Baklava

Masasındaki küreye bakıp henüz görmediği Avrupa ülkelerinden birine yapacakları geziyi düşünüyordu. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Yabancılaşma

Ünlü yazar ve düşünür Albert Camus’ nün 1957 yılında Nobel Edebiyat Ödülü alan Yabancı isimli romanında yabancılaşma konusu anlatılır. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Ay Yıldızlı bayraklarıyla Türkiye ve Pakistan

Türkiye'nin Pakistan'la ilişkileri, Pakistan'ın bağımsız bir devlet olarak kurulduğu 14 Ağustos 1947 tarihinden itibaren yakın dostluk ve kardeşlik anlayışı temelinde şekillenmiştir. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

An Vardır

An doldu, mekân doğruldu, yer dirildi. Vakit en aziz hâlini göklerden bir bir indirdi. Öyle bir an geldi ki can mı, canan mı,vatan mı? Tereddüt edilmedi. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Altından Kaleler

Kalp… Ne çok kullanırız bu kelimeyi farkında bile olmadan. Ne anlama geldiğini ve ne derin manalar taşıdığını düşünsek öyle her yerde kullanabilir miyiz acaba? Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Üstün İnanç İle Geçen Bir Günün Ardından

Beyazıt Kitap Fuarı tüm güzelliği, rengi, insanların coşkusu ile devam ederken; imkânlar dâhilinde imza günlerini takip edip, Ramazan Sohbetlerine dinleyici olarak iştirak etmeye çalışıyoruz. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Mevsim ve Mekan

/ İsmail Şapaloğlu / Bugün pazar.Hava sabahın bu saatlerinde açık olsada, güneş her geçen gün biraz daha ferinden noksanlık veriyor.Mevsimin tabiatı gereği  dışarda mutlak bir sonbahar havası hakim.Kim bilir kainatta, şu an da bu mevsimin letafeti nerede nasıl arzı endam ediyor da ,ben ve benim gibi bir çok insan bu mevsimin zihinlerde bırakacağı güzelliklerden ziyadesiyle mahrum kalıyoruz.Bu mahrumiyet,günümüzde o derecâta ulaştı ki, bir zamanlar hayatımızla mevsimler arasında telakki eylediğimiz bağ, günümüzde neredeyse kopma safhasına gelmiştir.Ne, her sene yeniden dirilişin müjdecisi olan baharı tüm manasıyla yaşayıp kavrayabiliyoruz; ne de, insanoğlunun vuku bulacak olan nihayetinin başlangıcı olan hazanın  idrakine varabiliyoruz. Dünden kararımı ... Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

Ağaç Budağından Ufuklar Görülemez

Belki de o yüzden kuşları bunca sevmem. Her şeyi kuş bakışı görebiliyorlar. Dar açıdan, tüm açılardan… At gözlüğü kıskacından değil de. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş

El Emeği Göz Nuru Diş Kirası

İnceliğin, estetiğin, iyi niyetin olduğu her yerde sanat vardır. Anlamlı duyguların ifade ediliş tarzı kendini bir eserde bulur. Devamını Oku »

  • Facebookta paylaş
Yukarı Git