19 Ekim Perşembe, 2017
EFSANE GÜREŞÇİNİN HAYATI FİLM OLUYOR

EFSANE GÜREŞÇİNİN HAYATI FİLM OLUYOR

Karesi+Belediye+Baskani+Yucel+Yilmaz+-+Yenilmeyi+Dusunmedi+Yonetmeni+ve+OyunculariKurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatını beyaz perdeye taşıyacak olan “Yenilmeyi Düşünmedi” filmi ekibi, çekimler öncesi İstanbul’da basınla buluştu

“Güreşirken bütün Türk milletini arkamda hisseder ve onun şerefini korumak için her şeyi yapardım. Ve sanki bütün Türk milletinin kuvvetinin arkamdan dayandığını hissederdim” sözleri ile Türk milletinin kalbine taht kuran, Atatürk tarafından da ödüllendirilen efsane güreşçimiz Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. Doç. Dr. Ercan Yesari Yiğit’in senaryosunu yazıp yönettiği filmin başrolünü er meydanının tanınmış isimlerinden Savaş Yıldırım üstlenirken, Muhteşem Yüzyıl’ın Sümbül Ağa’sı Selim Bayraktar filmde “Kırkpınar Baş Cazgırı” karakterini canlandırıyor.

Başkan Yılmaz: Karesi’nin Güreş Merkezi Olmasını İstiyoruz

Filmin ana sponsoru olan Balıkesir Karesi Belediyesi ile film yapımcıları arasındaki protokol, Divan Oteli’nde düzenlenen toplantıda imzalandı. Toplantıya, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya,başrol oyuncusu Savaş Yıldırım’ın yanı sıra çok sayıda başarılara imza atmış güreşçilerden oluşan oyuncu kadrosu ve Kurtdereli’nin ilk eşini canlandıracak olan oyuncu Halime Uzunboy katıldı. Toplantıda konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, bugün güreşe bazı noktalarda yer verildiğini ancak güreşi ve Kurtdereli’nin geçmişini iyi anlatan bir filmin ilk defa çekileceğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Yönetmene oyuncularımıza, sporcularımıza teşekkür ederim. Tarihi bir boşluk doldurulmuş oluyor.

 

Savas+Yildirim+-+Halime+Uzunboy-+Hamza+Yerlikaya+-+Ercan+Yigit+-+Yucel+YilmazYucel+Yilmaz+-+Hamza+Yerlikaya

|| Editör kimdir?

Editör
Bizim Semaver Editörü Haberleriniz için haber@bizimsemaver.com, yazı ve şiirleriniz için yazi@bizimsemaver.com adreslerinden bize ulaşın.

Yorum yaz

Yukarı Git