19 Ekim Perşembe, 2017
BAŞKA SİVAS

BAŞKA SİVAS

 

unnamed

Şaziye AYAŞ

Merhaba sevgili okuyucularımız, bu hafta da sizinle bir tavsiye paylaşmaya geldik.

Geçen tavsiyemizde sizden festival filmi izlemenizi istemiştik. Umarım aranızda izlemeye başlayanlarınız ve zaten bağımlısı olanlarınız vardır. Festival filmi sevenler bilir ki, festival zamanını beklemek, festivallerde bilet almak için uzun kuyruklara girmek bile insana yük olmaz, aksine büyük bir heyecan verir.

Yalnız bir süredir sinefillere büyük bir kolaylık sağlayan “Festival filmi ayağınıza geldi.” diyen bir oluşum var; adı #baskasinema.

Başka sinema bize eskiden vizyona girme olanağı bulamayan veya vizyona girdiği gibi kalkan ama sağlam festivallerde ödül almış filmleri izlememiz için bir fırsat sunuyor. Her hafta bir kaç festival filmi seçeneği sunan başka sinema bu işleviyle tabiri yerindeyse festival filmi severlerin kahramanı oluyor.

Bu hafta ise başka sinema programında uzun zamandır merakla beklenen “Sivas” filmi seyircinin beğenisine sunuluyor.

unnamed (1)

Çekimleri Yozgat-Yerköy’de yapılan ve Neşet Ertaş’a ithaf edilen “Sivas” filmi, 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile yaralı bir Kangal dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikâyesini anlatıyor. 31 Ekim’de sinemalarda izleme olanağı bulabileceğiniz film 29 Ekim’de #baskacarsamba kapsamında bir ön gösterimle seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yani 29 Ekim tatilini sanatla, sinemayla geçirmek için güzel bir alternatif Sivas.

İzlemediğimiz bir filmi tavsiye etmek pek etik görülmese de, bazen bir filmi sadece fragmanına bakarak merak edip heyecanlanmak da güzeldir sevgili okuyucu. Çünkü sinema umut etmektir. Sinemasız kalmayın.

|| Editör kimdir?

Editör
Bizim Semaver Editörü Haberleriniz için haber@bizimsemaver.com, yazı ve şiirleriniz için yazi@bizimsemaver.com adreslerinden bize ulaşın.

Yorum yaz

Yukarı Git